5 trendów roku 2017 1

Idzie ocieplenie. Estetyczne ocieplenie.

Era niepodzielnego panowania zimnych pasteli i szarości dobiega końca. Surowy, skandynawski minimalizm ustępuje miejsca swojemu przeciwieństwu - eksplozji kolorów i wzorów, a idealny porządek kontrolowanemu chaosowi. Nie radzimy popadać ze skrajności w skrajność, ale co powiesz na kilka wzorzystych drobiazgów? Etniczny print na poduszkach, kolorowy koc czy plakat w afrykański wzór?

Drobne zmiany pomogą wprowadzić nową energię nie tylko do twojego mieszkania, ale i życia w ogóle. Głęboko wierzymy w holistyczne podejście - jesteś też tym, czym się otaczasz. Otaczaj się pięknem!

 

1. Niedomalowane ściany.

To nie żart. Wyraz artyzmu czy wnętrzarskiej nonszalancji, niedomalowana ściana - najlepiej w mocnym kolorze - to "must have" tego roku. W wersji dla odważnych, czarny albo granatowy, zakończony miękkim śladem pędzla lub wałka. W wersji dla nieśmiałych i poukładanych, odetnij kolor geometrycznie: prostą linią albo pod kątem. Jeśli boisz się kontrastów, wybierz chłodny błękit albo miętową ścianę.

   

  

fot. górny rząd, od lewej: Country Life/Anna Gillard, Daily Candy, Decor8; dolny rząd: Servicolor

 

2. Mocne kolory.

Ciemne granaty, butelkowe zielenie, dojrzała śliwka - nie bój się koloru. Jeśli wolisz jasne ściany, użyj koloru w tkaninach.

Ciemnozielona ściana inspiracje Granatowa ściana inspiracje Ciemna ściana inspiracje

fot. od lewej: FromMoonToMoon/Blogspot, Interiors Addict, FrenchbyDesign

 

3. Terrazzo.

Terrazzo, w Polsce znany pod nazwą lastriko, to mieszanka wody, cementu i grysu, używana do wylewania posadzek. Jednym słowem - beton w ciapki.  Z czym kojarzy się lastriko? Z niczym wartym uwagi? Reliktem przeszłości? Spróbuj przełamać ten myślowy schemat, bo terrazzo to jeden z mocnych trendów tego roku. W wersji 2017 terrazzo pojawia się na poduszkach, tapetach, puszkach, pojemnikach, koszykach i innych produktach dekoracyjnych. 

Tapeta Terrazzo Ferm Living Tapeta w lastriko Karlie KlumPoduszka w kropki Ferm Living Dottery

 

4. Rośliny.

Skandynawska estetyczna surowość jeszcze niedawno nie zapraszała roślin do wnętrz. Za "ciepłe" w odbiorze, za domowe, za przytulne. Za zielone. Z tych samych powodów, rośliny doniczkowe są dziś we wnętrzach mile widziane. Modne gatunki, jak Monstera deliciosa, oplątwy, bluszcze, draceny to nie tylko dekoracja. Rośliny doniczkowe pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, oczyszczając powietrze. Od 1989 roku NASA zajmuje się tym zagadnieniem, publikując listę roślin, które radzą sobie najlepiej z usuwaniem toksyn. I chociaż NASA bada kwestię filtrowania powietrza przez rośliny pod kątem życia na stacji kosmicznej, na Ziemi również możemy skorzystać z tej wiedzy. Co prawda nasz faworyt, Starzec Rowleya (łac. Senecio rowleyanus), nie znalazł się na liście NASA, ale piękno tej rośliny, przypominającej sznury pereł, rekompensuje w naszej opinii brak jej dodatkowych funkcji. Donica wisząca pod sufitem albo kwietnik ścienny to świetny sposób na rośliny w niewielkich przestrzeniach. 

Kwietniki wiszące i stojące Ferm Living Monstera w kwietniku Ferm Living Starzec Rowleya

fot. Ferm Living, House Beautiful Magazine

Rośliny pojawiają się także na tapetach - wzory w stylu jungle to ciekawy element wnętrza, świetnie wyglądać będą za zagłówkiem w sypialni lub w pobliżu stołu. Tapeta w kaktusy, tapeta ścienna w liście czy bananowce to także świetne rozwiązanie w przestrzeni publicznej.

Tapeta w kaktusy na ścianę Tapeta Palm Leaves Cole&Son Tapeta ścienna w duże liście

fot. Karlie Klum, Cole&Son, Anewall

 

5. Etno.

Etno to nie tylko afrykańskie i południowoamerykańskie printy i fuzja barw. Etno to także powrót do naturalnych surowców, jak korek, kosze z trawy i liści, drewno, ręcznie tkane dywany kilimy z wełny czy terracotta. Po kilku sezonach dominacji szarego marmuru, to miła odmiana dla oka. 

Dywan kilim tkane poduszki skandynawskie.pl Ściana z korka, rośliny we wnętrzu Poduszki Ferm Living we wzory

fot. Katrina Lee Chambers, Kelly Weimert-Nyde

 

 Zauważyłaś/eś inny, ważny trend wnętrzarski? Daj znać w komentarzu!

 

Komentarze do wpisu (1)

29 marca 2017

Tapety w palmy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl